2022 26 lapkričio

Verslo pradžia ir finansai

Apie verslą, pinigus ir tai, kas svarbu pradžioje

Daugiau skaidrumo kripto turto sektoriuje

Kriptovaliutos

Šią savaitę Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos kartu su partneriais (Lietuvos banku, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Vidaus reikalų ministerija, Pinigų plovimo prevencijos centru) parengtiems Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pakeitimams. Jai siekiama sustiprinti pinigų plovimo riziką kriptovaliutų sektoriuje, padidinti skaidrumą jame ir reglamentuoti paslaugų tiekėjų veiklos sąlygas.

Vienas iš svarbiausių pokyčių – anoniminių sąskaitų atidarymo draudimas. Tai iš esmės prasilenkia su kriptovaliuotų idėjomis, tačiau užtikrina didesnį skaidrumą. Visgi, vargu ar daug kriptovaliutų turėtoju bus linkę atsidaryti sąskaitas pas lietuviškus paslaugos teikėjus kuomet bus šis reikalavimas.

Numatytas ir nemenkas – 125 tūkst. eurų – įstatinis kapitalas paslaugų teikėjams, stiprinami reikalavimai darbuotojams (jie turi būti nuolatiniai LR gyventojai), išsamesnė klientų atpažinimo anketa.

Didelis kriptovaliutų ir susijusių paslaugų tiekėjų augimas Lietuvoje siejamas su neseniai Estijoje sugriežtintais reikalavimais. Tikėtina, jog sugriežtinus reikalavimus Lietuvoje augimas persikels į kitas šalis.