2022 26 lapkričio

Verslo pradžia ir finansai

Apie verslą, pinigus ir tai, kas svarbu pradžioje

Finansų ministerija sieks gerinti jaunimo finansinį raštingumą

Mokinių finansinis raštingumas

Lietuvos moksleivių finansinio raštingumo lygis gerėja, tačiau tobulėti dar yra kur. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtos organizacijos (EBPO) tyrimų duomenimis 2015-aisiais 15-mečiai iš Lietuvos buvo ganėtinai prastai išsilavinę finansiškai, tačiau 2018-aisiais jau pakilo į 8-10 poziciją iš 20 galimų. Tai – didelė pažanga ir priartėjimas prie EBPO vidurkio. Tačiau finansų ministerija siekia, jog rezultatai būtų dar geresni – vyko apskrito stalo diskusija, kuriame dalyvavo įvairios suinteresuotos insititucijos. Susitikimą moderavo finansų viceministrė Vaida Česnulevičūtė, kuri pabrėžė, jog jaunimo finansinio raštingumo augimo proceso centre turi būti edukacija.

Vadovaujantis pasaulio ekonomikos forumo skirstymu, finansinis raštingumas yra priskiriamas prie bazinių raštingumo gebėjimų, greta skaitymo, rašymo. Visoje Europos Sąjungoje finansinis raštingumas yra laikoma prioritetine švietimo sritimi, dėl to Vyriausybės programoje siekis jį gerinti yra numatytas.

Pasak V. Česnulevičiūtės, Vyriausybė skiria didelį dėmesį visuomenės finansinio raštingumo gerinimui, labiausiai akcentuodama vaikų finansinio raštingumo ugdymą ir jo svarbą, integravimą į mokymo programas.

Viceministrė pasidžiaugė, jog prie iniciatyvos gerinti raštingumą gali ir nori prisidėti nemažai įvairių suinteresuotų institucijos, kurios gali pagelbėti kuriant ugdymo turinį. Tikimasi tai ir padaryti bendromis institucijų jėgomis.

Artimiausiu metu Finansų ministerija planuoja suburti darbo grupę, kuri pakviestų dalyvauti ir kitų grupių, ne tik vaikų, suinteresuotus atstovus siekiant parengti planą finansinio raštingumo gerinimui.

Džiaugiamės, jog finansinis raštingumas jauname amžiuje tampa vis aktualesnė tema ir pradedama rimčiau žiūrėti į jaunimo parengimą. Tikimės, kad bus skatinama ne tik skaičiuoti finansus, bet ir kurti verslus, nebijoti prisiimti atsakomybės ir pamatuotos rizikos.